مناسب برای: بهبود گردش خون و قلب، تقویت سیستم عصبی، سلامت پوست و مو. به دلیل پروتئین بالا به کودکان و زنان باردار نیز پیشنهاد می‌‌شود. جهت کاهش ابتلا به سرطان نیز توصیه شده است. به دلیل دارا ابودن ویتامینهای گروه B در افزایش فعالیت سلول‌‌های مغزی و کاهش اختلالات حافظه موثر می‌‌باشد . مصرف این ماهی به دلیل پروتئین بالا به کودکان و زنان باردار نیز پیشنهاد می‌‌شود. همانگونه که ذکر شد گوشت ماهی زبان دارای مقادیر بالایی سلنیوم است این عنصر در جلوگیری از سرطانی شدن سلول‌‌های بدن موثر می‌‌باشد. بنابراین مصرف این ماهی جهت کاهش ابتلا به سرطان نیز توصیه شده است. ماهی کفشک به دلیل دارابودن ویتامینهای گروه B در افزایش فعالیت سلول‌‌های مغزی و کاهش اختلالات حافظه موثر می‌‌باشد.


روش پخت ماهی زبان


برای طپخ ماهی زبان روش های مختلفی وجود دارد . به دلیل کوچک بودن ماهی وگوشت کم نسب به حجم ماهی پیشنهاد ما سخاری و سرخ کرده می باشد و کسانی که ماهی سوخاری دوست دارند این ماهی می تواند بهترین و خوشمزه ترین ماهی برایشان باشد.

 

ظاهر ماهی زبان


همان طور که از اسم این ماهی پیداست شکل این ماهی شبیه زبان است و گوشت نازکی دارد. این ماهی دو رنگ بوده و یک طرف به رنگ سفید و طرف دیگر به رنگ صورتی روشن است . چشم های این ماهی در یکطرف قرار گرفته است. ماهی زبان از ماهیان کفزی می باشد .حداکثر طول کل در این ماهی 40 سانتی متر گزارش شده است.

 

روش صید ماهی زبان


فصل صید ماهی زبان در زمستان است البته در تابستان هم صید میشود ولی نسبت به زمستان صید آن کمتر است . روش های مختلفی برای صید این ماهی وحود دارد اما عمدتا صید ماهی زبان با تورهای ترال صورت گرفته می شود

 

زیستگاه ماهی زبان


ماهی زبان در قسمت های غربی اقیانوی آرام و هند، خلیج فارس، سریلانکا و اندونزی، شمال و جنوب ژاپن این ماهی گزارش شده است. این ماهی در مناطق گرمسیری مانند خلیج فارس یافت می شود. حداکثر طول کل در این ماهی 40 سانتی متر گزارش شده است.